ZUŠ - Základní umělecká škola Ivo Žídka Kravaře

Základní umělecká škola Ivo Žídka

poskytuje základní umělecké vzdělání v oborech hudebním, výtvarném a tanečním.

Škola má sídlo v Kravařích – Dvořisku a její součástí jsou také pobočky v Kobeřicích, Bolaticích, Štěpánkovicích a Strahovicích.

Studium na ZUŠ je zaměřeno zejména na rozvíjení talentu žáků, podněcování jejich tvůrčích schopností, obohacení jejich pohledu na svět o estetickou rovinu. Žáky se zájmem o další studium připravujeme ke studiu na středních a vysokých školách uměleckého nebo pedagogického směru, cílem však není jen zaměření na profesionální dráhu, ale také výchova nadšených amatérů, kterým bude jejich zájem o umění přinášet radost a zpestří jejich život.

V současné době se ve škole pod vedením 19 učitelů vzdělává 360 žáků. Zřizovatelem ZUŠ je město Kravaře.

Zveme na koncerty

Tradiční koncert Rodinné muzicírování se bude konat v neděli 27. 11. ve 14 30 hod.
a v pondělí 28. 11. v 18 hod.
Vánoční koncert žáků proběhne v neděli 18. 12. ve 14 30 hod.
Všechny akce se uskuteční v Rytířském sále kravařského zámku.

Domluva rozvrhu s pedagogy

Domluva rozvrhu s pedagogy na hlavní budově v Kravařích:
hudební a výtvarný obor – čtvrtek 1. září od 13 hodin
taneční obor – pondělí 5. září od 13 hodin


Přijímací zkoušky pro šk. rok 2016/2017

Termín zápisu nových žáků do hudebního oboru (hra na hudební nástroj):
pondělí 30. 5. – čtvrtek 2. 6., vždy od 15 30 do 17 hod.
budova ZUŠ Kravaře – Dvořisko, učebna č. 1

Termín zápisu nových žáků do tanečního oboru:
každé pondělí a středa v červnu od 14 do 17 hod.
budova ZUŠ Kravaře – Dvořisko, baletní sál


Koncerty žáků

Zveme na koncerty žáků, které se uskuteční na zámku v Kravařích v těchto termínech:
Neděle 17. dubna ve 14 30 hod.
Pondělí 18. dubna v 18 hod.


Krajská kola soutěží

Výsledky souborů naší školy na krajských kolech soutěží ZUŠ:

Komorní hra s převahou dech. nástrojů (Orlová, 17. 3.)
2. místo
Trio – Kateřina Turazová, Alena Osobová (flétny), Petra Magerová (kytara)
uč. B. Hurníková, J. Bystroňová

1. místo
Trio – Jan Hanslík, Jan Vildomec (klarinety), Jonáš Čupa (kytara)
uč. S. Mareček, J. Bystroňová

Komorní hra s převahou smyč. nástrojů (Fr.-Místek, 5. – 6. 4.)
1. místo
Duo – Lucie Zedníčková, Veronika Bittová (housle)
uč. E. Marečková

1. místo
Trio – Adéla Švanová (flétna), Veronika Hluchníková (housle), Marianna Klimundová (kytara)
uč. B. Hurníková, E. Marečková, J. Bystroňová

1. místo s postupem
Trio – Bohdan Slavík, Ondřej Jaroš (housle), Jonáš Čupa (kytara)
uč. E. Marečková, J. Bystroňová

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy!


Přijetí na střední umělecké školy

Blahopřejeme všem žákům naší školy, kteří byli po úspěšně vykonaných talentových zkouškách přijati na střední umělecké školy.

Hudební obor
Kateřína Turazová (uč. Bronislava Hurníková)
Janáčkova konzervatoř Ostrava – hra na příčnou flétnu

Výtvarný obor (uč. Vladimíra Kretková)
Tereza Dehnerová
Střední škola průmyslová a umělecká Opava – grafický design
Kateřina Krčmová
Střední škola průmyslová a umělecká Opava – průmyslový design
Helena Hrbáčová
Střední škola uměleckých řemesel Ostrava – grafický design
Adéla Slaná
Střední škola uměleckořemeslná a oděvní Liberec – oděvní design

Velké poděkování pedagogům za vzornou přípravu těchto žáků!